XXIII Memoriał Rifa Saitgariejewa odwołany! Co z kolejnymi zawodami?

2020-03-11 10:58
Co z zawodami na Stadionie Miejskim?
Autor: Kuba Olejnik

Zagrożenie koronawirusem powodem odwołania kolejnych wydarzeń. Tym razem padło na żużlowe zmagania w meczu Arged Malesa TŻ Ostrovia – Team Viking. Biało-czerwoni z reprezentantami Szwecji mieli rywalizować w ramach XXIII Memoriału Rifa Saitgariejewa, w najbliższą niedzielę. Póki co nie wiadomo czy ligowe rozgrywki wystartują zgodnie z planem, jednak istnieje ryzyko, że w terminarzu na sezon 2020 zajdą kolejne zmiany.

Żużlowa Ostrovia rozpoczęła treningi na torze w poniedziałek, a w najbliższą niedzielę (15.03) miała rywalizować z reprezentantami Szwecji w towarzyskim spotkaniu na Stadionie Miejskim w Ostrowie. O ile treningi prowadzone są zgodnie z planem – o tyle niedzielne zawody zostały odwołane. Władze klubu poinformowały o tym w oświadczeniu:

W związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju, zarząd TŻ Ostrovia informuje, że nie dojdzie do skutku planowany na najbliższą niedzielę, 15 marca XXIII Memoriał Rifa Saitgariejewa, który miał zostać rozegrany na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim w formule meczu towarzyskiego Arged Malesa TŻ Ostrovia – Team Viking.

Czytamy na stronie TŻ Ostrovii. Z powodów bezpieczeństwa odwoływane i przekładane są również inne zawody żużlowe np. mecz Północ – Południe w Gdańsku, czy Memoriał im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

[AKTUALIZACJA]

Główna Komisja Sportu Żużlowego zdecydowała o wstrzymaniu sparingowych pojedynków do 1. kwietnia. Informację podano w komunikacie:

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r. W zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.

Sezon ligowy na torach 1. Ligi miał ruszyć w pierwszy weekend kwietnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że dojdzie do przesunięcia startu rozgrywek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE