Wyniki kaliskich strażaków UJEMNE! Mogą wrócić do pracy

2020-04-04 23:16
Wyniki na obecność koronawirusa u kaliskich strażaków są ujemne
Autor: MR Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

To jest dobra wiadomość! Czekało na nią kilkunastu strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Wyniki testów na obecność koronawirusa są ujemne. Strażacy zostali poddani przymusowej kwarantannie po tym, jak u jednego z ich kolegów został potwierdzony COVID-19

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu potwierdzono dwa przypadki koronawirusa.   Mężczyźni to bracia, którzy zarazili się od jednego z członków swojej rodziny. Kilkunastu pożarników, którzy mieli kontakt z pierwszym z zakażonych, właśnie otrzymało wyniki badań na obecność koronawirusa.

Wyniki badań na obecność kronawirusa dały wynik negatywny i żaden pierwszej grupy strażaków, poddanych kwarantannie nie jest zarażony, a od czasu ostatniego kontaktu z kolegą u którego stwierdzono COVID-19 minęło 14 dni.

Tym samym 16 strażaków w najbliższych dniach będzie mogło wrócić do służby.

Informuje Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Po tym, jak u pierwszego ze strażaków wykryto koronawirusa, jednostka została czasowo zamknięta i dokładnie zdezynfekowana.
A następnie przywrócona do pracy. Wczoraj (piątek) okazało się, że koronawirusa wykryto u drugiego strażaka.  
Pożarnicy, którzy mieli kontakt z drugim zakażonym mężczyzną, zostali poddani kwarantannie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE