Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 21.06.2021 - BURZE, NAWAŁNICE, SILNY WIATR! [SZCZEGÓŁY]

burza
Autor: pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa Wielkopolskiego i większości kraju. W naszym regionie mogą pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Tym razem chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce upływały pod znakiem słońca i bardzo wysokich temperatur. Fala afrykańskich upałów dała się odczuć w całym regionie. Niestety, jak to w przypadku takiej pogody bywa nadchodzi jej załamanie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym czytamy, że w większości powiatów w województwie mogą wystąpić gwałtowne zjawiska. Chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad

czytamy w ostrzeżeniu, którego ważność IMGW oznaczyło od godziny 15:00 do 2:00 w nocy. 

Raport z anteny 21.06, godz.10

Specjaliści, z którymi rozmawialiśmy radzą, by podczas burzy znaleźć schronienie. Przewidywane zjawiska mogą być miejscami naprawdę intensywne i niebezpieczne dla ludzi. 

A jak pogoda będzie wyglądała w kolejnych dniach? Przyjdzie - wyczekiwane przez wielu - ochłodzenie. 

Front przez ten obszar się dzisiaj przemieści. Tak więc jutro temperatura powietrza nam się obniży i te zjawiska niebezpieczne będą bardziej już w tej centralnej części naszego kraju

powiedział nam synoptyk IMGW, Szymon Ogórek. 

W kolejnych dniach temperatura będzie wahać się od 22 do 27 stopni Celsjusza w cieniu.