W szpitalu w Ostrowie zmarł chory na COVID-19. Jest oświadczenie dyrekcji

2020-05-20 10:43
szpital ostrów
Autor: BŹ

Nie żyje 60-letni pacjent szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, u którego potwierdzono koronawirusa. ​Mężczyzna chorował na raka, w stanie skrajnie ciężkim trafił wczoraj (wtorek) rano na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Od początku był traktowany jako podejrzany w kierunku COVID-19, bo przebywał wcześniej na oddziale onkologicznym, na którym wykryto patogen.

Cała opieka nad pacjentem od początku  odbywała się z zachowaniem reżimów sanitarnych, a personel miał wszystkie środki ochrony.
Mężczyzna po kilku godzinach zmarł. Wtedy też przyszły wyniki potwierdzające zakażenie.
Szpital o wszystkim zawiadomił już Sanepid.

W dniu 19 maja 2020 w godzinach wczesnoporannych specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego przywiózł do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim 60-letniego pacjenta z rozsianym procesem nowotworowym, w stanie skrajnie ciężkim. Mimo intensywnego leczenia po kilku godzinach chory zmarł. Z uwagi na obraz kliniczny oraz wywiad epidemiologiczny (niedawna hospitalizacja pacjenta w jednym z okolicznych szpitali w czasie gdy stwierdzono tam ognisko występowania wirusa SARS CoV2) pobrano wymaz w kierunku obecności koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Podczas pobytu w SOR wobec pacjenta stosowano wszystkie wymogi reżimu sanitarnego, a personel używał adekwatnych środków ochrony indywidualnej. O fakcie zgonu chorego z podejrzeniem infekcji koronawirusowej jeszcze przed uzyskaniem wyniku wymazu powiadomiono Powiatową Inspekcję Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu dyrekcji szpitala w Ostrowie.

Podczas całej sytuacji postępowano zgodnie z nałożonymi w związku z pandemią procedurami. Wszystko jest pod kontrolą  - zapewnia szefostwo placówki.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE