TŻ Ostrovia walczy o przetrwanie! Już ponad 20 tysięcy z internetowej zbiórki

2020-05-18 11:55
Ponad 20 tysięcy na Ostrovię!
Autor: TŻ Ostrovia/ mat. prasowe

Żużlowa 1. Liga ma wystartować w połowie lipca. Do tego czasu kluby muszą zabezpieczyć się finansowo, by start w sezonie 2020 był w ogóle możliwy. Władze Arged Malesa TŻ Ostrovii szukają różnych wyjść z sytuacji a jednym z nich jest… internetowa zbiórka wśród kibiców. Pisaliśmy o tym w minionym tygodniu, a na początku obecnego można mówić o pierwszym sukcesie. Na koncie jest ponad 20 tysięcy złotych!

Mobilizacja środowiska żużlowego jest widoczna. Kibice biało-czerwonej Ostrovii chętnie wspierają klub i dlatego kwota zbiórki stale rośnie. Jednak potrzeby są ogromne. Sezon bez kibiców na trybunach oznacza duże straty w klubowej kasie. Radosław Strzelczyk, prezes Arged Malesa TŻ Ostrovii, jasno zadeklarował – nie chcemy upadku sportu żużlowego w Ostrowie, więc nie możemy wystartować w lidze nie mając zabezpieczonego budżetu.

Póki co jest jeszcze czas by pieniądze zgromadzić. Zbiórka cały czas jest aktywna – na portalu zrzutka.pl każdy może wpłacić kwotę symboliczną, a także wesprzeć klub większymi pieniędzmi. Co ważne, dla najhojniejszych klub przygotował też nagrody. I to całkiem okazałe. Kask żużlowy, kevlar a nawet motocykl można zgarnąć za wsparcie konkretną kwotą. Jednak liczy się każda złotówka, więc mniejsze wsparcie również jest istotne.

Akcję prowadzoną przez Arged Malesa TŻ Ostrovię wspierają m.in. muzyk Jacek Jędrzejak czy wybitni sportowcy pochodzący z Ostrowa – Bartłomiej Jaszka i Mateusz Ponitka

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE