Tysiąc od 100 - latki dla zwierzaków

2022-01-13 9:21
piesełek
Autor: BŹ

TYSIĄC złotych od 100 - latki dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. Pani Maria, która we wrześniu świętowała sto lat - urodzinowy prezent przekazała... psiakom!

Urodzinowy prezent od stulatki dla bezdomnych zwierząt.

Pani Maria z Kalisza 1000 złotych, które otrzymała z okazji jubileuszu, przekazała do miejscowego schroniska.

Moja prawnuczka wzięła psa ze schroniska. Jest z nią od kilku lat. Moi znajomi też mają takie adoptowane zwierzaki. Uważam, że te pieniądze im się przydadzą. Słowo się rzekło i pieniądze przekazałam - opowiada kaliszanka.

Pieniądze trafiły na specjalne konto kaliskiego schroniska.  Wypłacane są one raz w roku.

Myślę, że za prezent od pani Marii kupimy smycze i obroże. Niestety te rzeczy się u nas zużywają, np. w czasie spacerów wolontariuszy czy tych weekendowych, kiedy psy są wyprowadzane przez kaliszan - mówi Jacek Kołata, szef schroniska przy Warszawskiej.

Jak podkreśla stulatka - zwierzęta zawsze były w jej życiu obecnie. Dlatego wsparła przytulisko.

Pani Maria urodziła się w 1921 roku. Z Kaliszem związana jest od 1945 roku.

Sprowadziła się tu po wojnie wraz z mężem Henrykiem, który był rodowitym kaliszaninem. Razem wychowali dwóch synów.

Jubilatka ma czworo wnucząt i jedną prawnuczkę. Jak zdradza - receptą na zdrowie i długowieczność są codzienne spacery po parku miejskim.

Sonda
Lubisz psy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE