To nie był "zwykły" sezon. Bociany odleciały do ciepłych krajów

2022-08-18 10:19
bociany
Autor: bociany z przygodzic/fb

Kończy się sezon w słynnym bocianym gnieździe w podostrowskich Przygodzicach. Tegoroczny był wyjątkowo burzliwy. A w finale - Dziedzic ma inną partnerkę. Działo się w tym gnieździe w tym roku, ojjj działo....

W tym roku para zasiedliła gniazdo pod koniec marca. I tak naprawdę od początku nie było łatwo, bo gniazdo było atakowane przez intruzów. Dziedzic i Przygoda dzielnie bronili swojego "domu".

Para doczekała się czterech jaj. Dwa zostały uszkodzone po tym, jak gniazdo zaatakował obcy bocian. I zostały z gniazda wyrzucone.

Młode wykluło się tylko z jednego jajka.

Drugie, które ocalało, obumarło. Bo - najprawdopodobniej - zostało uszkodzone podczas jeden z "bitew" na przygodzickim kominie.

O "jedynaka" rodzice dbali, aż do czasu kiedy zaginęła Przygoda.

Przez kilka dni Dziedzic dzielnie dbał o młodego, ale wtedy doszło do kolejnego dramatu.

Malec został porwany. I zaginął.

Internauci, którzy na bieżąco i skrupulatnie śledzą to, co dzieje się w przygodzickim gnieździe, długo nie mogli uwierzyć w to, co widzieli.

Po kilku dniach do Dziedzica - bez Przygody i bez młodego - dołączyła nowa samica. Najprawdopodobniej ta, która wcześniej walczyła o gniazdo. I od tego czasu - a był to początek czerwca - para mieszkała na przygodzickim kominie.

Ale od dwóch dni gniazdo jest już puste.

Bociany z Przygodzic wykorzystały sprzyjające warunki termiczne i prawdopodobnie podjęły migrację. Ostatni raz były widziane na gnieździe wczoraj rano. Poprawiły konstrukcję siedliska, uporządkowały pióra i przed godz. 9 wyfrunęły w stronę łąk. Życzymy im szczęśliwej, bezpiecznej podróży i szybkiego powrotu na wiosnę. Będziemy czekać! - czytamy na facebookowym profilu przygodzickich boćków.

Tak więc najbliższe miesiące to będzie odpoczynek od bocianów.

Wszyscy liczą na to, że od wiosny znów dziać się będzie sporo na www.bociany.przygodzice.pl

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE