Robotyka - kierunek przyszłości w Ostrowie

2022-05-25 12:54
kierunek zap
Autor: fb Zespół Szkół Technicznych

Technik robotyk, to pierwszy taki kierunek w ostrowskich szkołach. Dostępny będzie już od września w Zespole Szkół Technicznych. Poszerzenie oferty to odpowiedź na potrzeby wysoko specjalistycznego rynku pracy, jaki rozwija się w powiecie.

Licznie zgłaszają się do nas szefowie firm prosząc o pracowników - mówi Magdalena Wojtasz, dyrektor szkoły. Jesteśmy świadomi, że cała rzeczywistość zaczyna we wszystkich specjalnościach podlegać robotyzacji. Obojętnie czy mówimy o powstaniu książki czy skarpetek zawsze to wiąże się z automatyką i robotyką. Organizacja tego kierunku to absolutna konieczność współczesności. Ostatnio najwięcej czasu poświęcam na spotkania z prezesami, dyrektorami różnych zakładów, którzy organizują praktyki, chcą współpracować z nami. Przekazują nawet roboty na rzecz szkoły, aby jak jak najszybciej można było wdrożyć młodych ludzi do tego zawodu. 

zap
Autor: fb Zespół Szkół Technicznych

Nabór do szkół średnich potrwa do 20 czerwca. Szczegóły na stronie powiatu ostrowskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE