Powiat ostrowski szykuje pokoje dla medyków! Na początek ma trzy

2020-04-04 23:53
coronawirus
Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Chodzi o pomoc tym lekarzom, ratownikom czy pielęgniarkom, którzy są zdrowi, ale boją się narażać najbliższych. I chcą spędzić czas między dyżurami poza domem. Dla nich jest miejsce w Bursie Szkolnej. Na początek to trzy pokoje. Jeśli będą chętni - miejsc będzie więcej. Za wszystko płaci powiat.

Gotowe już pokoje znajdują się w osobnej części bursy. Mają też osobne wejście. Dwa z nich są jednoosobowe. Jeden- dla dwóch lokatorów. Pokoje są po remoncie. Każdy ma swój węzeł sanitarny.

Mogą z nich już teraz korzystać pracownicy ostrowskiego szpitala.

Dla lekarzy, ratowników czy pielęgniarek, którzy są na pierwszej linii, ale nie chcą wracać do swoich domów ze względu na obecność małych dzieci, osób starszych i nie chcą ich narażać, a także dla tych, którzy dojeżdżają z daleka do pracy, oferujemy kilka miejsc noclegowych w naszej Bursie Szkolnej. Jako powiat pokryjemy koszty pobytu!

Po ustaleniu szczegółów ze szpitalem można w tych pokojach zamieszkać niemal od zaraz. To nie jest miejsce kwarantanny, ale pomoc dla osób zdrowych codziennie pracujących na rzecz innych! Mówimy o nich ,,nasi bohaterowie'', a w ten sposób chcemy im udzielić konkretnej pomocy.

Informuje za pomocą mediów społecznościowych starosta ostrowski Paweł Rajski.

I właśnie na jego profilu na facebooku można pytać o szczegóły tej pomocy.

Jednocześnie władze powiatu apelują i zachęcają prywatne osoby i hotelarzy o udostępnianie wolnych mieszkań i pokoi. W tym wyjątkowo trudnym czasie- taka pomoc jest potrzebna.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE