Ostrów. Seniorzy nie są samotni. Miasto ma dwa domy SENIOR WIGOR

2022-12-27 10:04
dom
Autor: Prezydent Beata Klimek/fb

Ponad 80 seniorów korzysta z dwóch dziennych domów opieki SENIOR WIGOR w Ostrowie. Pierwszy przy Limanowskiego został uruchomiony blisko siedem lat temu. Drugiemu - w Domu Katechetycznym przy kościele św. Antoniego - 3 stycznia "stuknie" rok. Druga placówka spowodowała, że zniknęła długa kolejka oczekujących na miejsce. W tej chwili to zaledwie kilka osób.

Mają opiekę medyczną, rehabilitację, dwa posiłki dziennie i liczne atrakcje. Ale przede wszystkim towarzystwo.

Ponad 80 seniorów korzysta codziennie z domów Senior Wigor w Ostrowie. Są dwa - przy Limanowskiego i przy Raszkowskiej. Ten drugi za kilka dni skończy rok.

Placówki działają od poniedziałku do piątku. Pobyt trwa 8 godzin dziennie.

- Tu nawiązują się przyjaźnie. Ale nie tylko - mówi kierownik domu przy Limanowskiego- Dorota Krysiak-Molęda.

Małżeństw jeszcze nie mamy. ALE są przyjaźnie, są pary. I to bardzo nas cieszy, bo jest dowodem na to, że w naszym domu seniorzy dobrze się czują. Lubią spędzać  sobą czas. Wiemy też, że nierzadko spotykają się prywatnie, u siebie. I bardzo dobrze, bo nie są samotni. A wiadomo, jak wyglądają dzisiejsze czasy. Wszyscy zabiegani, ciągle z deficytem czasu. Także tego dla seniorów. A u nas są oni "u siebie", w swoim gronie. Gimnastyka, rehabilitacja, rozmowy, rozrywki - to wszystko powoduje, że dłużej są sprawni i samodzielni. A to też jest bezcenne.

Obecnie na liście oczekujących na miejsce jest kilku seniorów.

Domy finansowane są z budżetu miasta oraz z dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Mogą z nich korzystać osoby po 60tym roku życia, nieaktywne zawodowo.

QUIZ. Czy masz dar jasnowidzenia?

Pytanie 1 z 9
Często zdarza Ci się odczucie déjà vu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE