sesja

i

Autor: az

Ostrów-Kalisz. Transport w aglomeracji - na torach czy na drogach?

2023-02-07 10:08

Transport kolejowy nie zastąpi miejskiej komunikacji. Tak zgodnie twierdzą radni miejscy w Ostrowie. Na ostatnim posiedzeniu wrócił temat szynobusu, którym władze Kalisza chcą zastąpić zlikwidowane połączenia autobusowe.

O to, czy Ostrów chce do tych planów dołączyć pytał radny opozycji Jakub Paduch: Jeśli szynobus miałby być równie atrakcyjny co autobusy, to wskazane byłoby utworzenie dodatkowych przystanków. Choćby na północy miasta, na wysokości Galerii Ostrovia. I kolejne pytanie – czy istnieje możliwość uwzględnienia tych zadań w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych dla aglomeracji kalisko-ostrowskiej?

sesja

i

Autor: az

Władze Ostrowa przyznają, że uważnie przyglądają się temu, jak realizowane są połączenia między miastami. 

Nie mamy dziś zamiaru zastępować transportem szynowym połączeń autobusowych. Jedno nie wyklucza drugiego i powinny się uzupełniać. Z drugiej strony wnikliwie analizujemy możliwość zwiększenia liczby połączeń realizowanych między Ostrowem a Kaliszem - - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. 

Od stycznia, decyzją władz Kalisza, zniknęła linia 19E, która kursowała na trasie Ostrów- Kalisz. Część tych połączeń przejęła linia ‘M’ ostrowskiej spółki miejskiej MZK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE