Ostrów. Trwa śledztwo ws. brutalnego zabójstwa bezdomnego

2022-12-07 20:13
morderstwo
Autor: pixabay

Potrzebne wyniki badań m.in. śladów biologicznych zabezpieczonych na narzędziach zbrodni. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim czeka na analizy biegłych w śledztwie dotyczącym brutalnego zabójstwa bezdomnego w Ostrowie w październiku tego roku. Podejrzani to dwóch 18-latków, którzy już usłyszeli zarzuty zabójstwa. Mężczyźni przyznali się do winy, choć powodów swojego zachowania nie umieli wyjaśnić.

Prokuratura wstępnie już ustaliła, że feralnej nocy 18-latkowie imprezowali, jeździli po Ostrowie i kręcili filmiki telefonami. Tak trafili do jednego z pustostanów. Tam zaatakowali 60-letniego bezdomnego. I bezlitośnie i brutalnie pobili na śmierć.

Jak udało się ustalić młodzi napastnicy mężczyznę kopali i bili rękami, oraz tym, co znaleźli na miejscu, w tym butelkami czy kawałkami desek. To wszystko zostało zabezpieczone i teraz jest dokładnie badane.

Udało się już także przesłuchać świadków. Zabezpieczono monitoring okolic miejsca, w którym doszło do zabójstwa.

Podejrzani o brutalne zabicie bezdomnego od blisko dwóch miesięcy są w areszcie. Grozi im do 25 lat więzienia.

Podczas śledztwa ma ich zbadać psychiatra.

QUIZ: Jakie ZŁO w Tobie siedzi? Czy masz odwagę, żeby to sprawdzić..?

Pytanie 1 z 6
Najbardziej w jesieni kocham...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE