Nowe smaki powiatu ostrowskiego. Już jest drugi tom

2022-12-05 16:17
ksiega smaku
Autor: powiat ostrowski

Już jest – "Księga smaków powiatu ostrowskiego" tom drugi. Po wielkim sukcesie, jakim była pierwsza część, teraz druga odsłona najlepszych przepisów z całego regionu, w większości przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Wszystko ilustrowane pięknymi fotografiami.

To prawie 400 zupełnie nowych przepisów, również świątecznych - mówi Janusz Grzesiak, dyrektor biura promocji starostwa powiatowego. Są oczywiście koła bardzo kreatywne, pomysłowe. Jak choćby Drogosław- Józefów, które wymyśliły sesję „z kopyta kulig rwie”. Pojechaliśmy do lasu , cały entourage futer, śniegu robiło niesamowite wrażenie. I to się pamięta, ale każda wizyta była taka. Nie było spotkania, które byłoby przygotowane niedbale, tylko dla odhaczenia tematu.

ksiega smakow
Autor: powiat ostrowski

W tomie znalazły się sekrety kuchni, jakie zdradziły koła gospodyń wiejskich z całego regionu.Mamy pokazane przepisy i swoją pracę, dekoracje, zaangażowanie. Fajnie, bo były konsultacje co i gdzie będzie robione. I taki rodzaj tremy przed rozpoczęciem, kiedy wiedzieliśmy datę i ze trzeba to zrobić dobrze - mówi Maria Jarmuszczak z koła w Moszczance – Skrzebowej. 

powiat ostrowski
Autor: powiat ostrowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE