Nowe kierunki ostrowskiego "Medyka"

2021-11-24 17:05
medyk nowe kierunki
Autor: fb medyk

Będą zmiany w ostrowskim „Medyku”. Szkoła poszerza pakiet oferty kształcenia o dwa nowe kierunki - podologa i technika BHP.

Nabór na na nowy rok szkolny już się rozpoczął. To odpowiedź na potrzeby rynku pracy i zainteresowanie uczniów.

Podolog to nowy zawód, który został dopiero od września wpisany do podstawy programowej - mówi dyrektor szkoły Tomasz Kuczma. Kształcenie w tym kierunku jest dość kosztowne, bo wymaga specjalnego sprzętu. Mamy odpowiednią bazę, by go uruchomić, ale będzie to wymagało uruchomienia dodatkowych środków,aby nabyć sprzęt wymagany w podstawie programowej. Część już mamy, ale brakuje takich nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń.

Będą też zmiany na kierunku dla opiekunów, którzy zyskają więcej uprawnień. To się wiąże ze zmianami w podstawie programowej.

Jest nowa formuła kształcenia opiekunów medycznych, dla których czas nauki został wydłużony do 1,5 roku. Dzięki temu nabierają uprawnień medycznych, a nie tylko pielęgnacyjnych jak do tej pory. W związku z tym zmienia się forma i zakres kształcenia- dodaje dyrektor Kuczma.

Ostrowski „Medyk” obchodzi w tym roku 55 lat istnienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE