Mieli zmuszać do żebractwa. Usłyszeli zarzuty handlu ludźmi

2022-10-05 17:33
zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay

W Kaliszu zatrzymano troje obywateli Mołdawii, którzy mieli w Polsce zmuszać ludzi do żebrania. Dziś cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Teraz sąd zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu. Wniosek już poszedł.

Sprawa wyszła na jaw w poniedziałek.

Wtedy przed jednym z marketów żebrającego niepełnosprawnego mężczyznę wylegitymowali policjanci.

- Prawda okazała się szokująca - mówi rzecznik kaliskiej komendy - Anna Jaworska Wojnicz.

W poniedziałek kaliscy policjanci otrzymali informację, że pod jednym z marketów znajduje się osoba niepełnosprawna, która jest zmuszana do żebractwa. Już na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony to 50-letni obywatel Łotwy. Z jego relacji wynikało, że przebywa na terenie Polski od kilku miesięcy i jest zmuszany do żebrania pod różnymi marketami. Wszystkie pieniądze, przekazywał 49-letniemu obywatelowi Mołdawii, który przywiózł go na teren naszego kraju i zmuszał do żebractwa.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, która - po zatrzymaniu podejrzewanych - postawiła im zarzut handlu ludźmi, a potem wystąpiła do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. To dwóch mężczyzn i kobieta.

Sąd jeszcze o tymczasowym areszcie nie zdecydował.

Za handel ludźmi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

QUIZ ile lat ma twoja dusza?

Pytanie 1 z 10
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE