Maseczki dla policjantów z Ostrowa od powiatu! Ostrowscy funkcjonariusze od dziś także na ulicach Krotoszyna

2020-04-06 10:50
maseczki dla policjantów
Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Pół tysiąca maseczek ochronnych i ​50 przyłbic dla policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego od władz powiatu. Od dziś ostrowscy funkcjonariusze patrolują także ulice Krotoszyna. Tam komenda została zamknięta, bo u 7 -miu policjantów potwierdzono koronawirusa. Prócz ostrowskich - krotoszyńskie ulice- patrolować będą także funkcjonariusze z Poznania.

Do policjantów trafiło dokładnie 250 maseczek specjalistycznych P2 i 250 uszytych przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie. Do tego 50 przyłbic.

Sytuacja nie należy do łatwych. NASI policjanci mają kolejne ważne zadanie. A w tym zadaniu ważne jest BEZPIECZEŃSTWO. Dlatego postanowiliśmy wspomóc komendę i podzielić się tym , co mamy. Dlatego już rano przekazaliśmy w sumie pół tysiąca maseczek i 50 przyłbic. I przy tej okazji ja przekazałem gorącą prośbę- by  funkcjonariusze bardzo na siebie uważali, bo czasy mamy trudne.

Mówi Paweł Rajski, starosta powiatu ostrowskiego.

Dziękujemy za wsparcie i solidarność. Sprzęt będzie chronił i służył naszym policjantom.

Mówi  Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie.

Powiat nie wyklucza kolejnej darowizny. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

Jesteśmy cały czas w kontakcie ze służbami i reagujemy, gdy jest taka potrzeba. Jeśli będzie potrzebnych więcej masek- to się podzielimy tym, co mamy. Lub poszukamy darczyńców. A tych w tych trudnych czasach - wbrew pozorom- nie brakuje.

Dodaje starosta Rajski.

A prócz policjantów  z Ostrowa,  na krotoszyńskich ulicach pojawią się także funkcjonariusze z Poznania.

Komenda w Krotoszynie jest pierwszą w Wielkopolsce, która została zamknięta z powodu koronawirusa. Na kwarantannie jest 88 funkcjonariuszy.

Policjanci z posterunków podlegających pod KPP w Krotoczynie pracują normalnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE