Maseczki dla mieszkańców Ostrowa. 48 tysięcy

2020-04-11 10:39
maseczki
Autor: UM Ostrów

​24 tysiące kompletów czyli 48 tysięcy maseczek trafi do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto za 240 tysięcy złotych zakupiło maseczki, które obowiązkowe będą czwartku 16. kwietnia. Zgodnie z założeniem- po dwie sztuki trafią do każdego gospodarstwa.

 Maseczki mają chronić ostrowian i ograniczać potencjalne rozprzestrzenianie koronawirusa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Będą to maseczki  wielorazowego użytku, które nadają się do ponownego założenia po odpowiednim wypraniu i wyprasowaniu. 

Zdrowie i bezpieczeństwo każdego mieszkańca jest dla nas kluczowe. Dlatego zapewniamy wszystkim certyfikowane maseczki wielokrotnego użytku. Będą one dystrybuowane już od najbliższego wtorku, bezpośrednio pod każdy adres. Łącznie to 24 000 zestawów i 48 000 maseczek. W najbliższych tygodniach życzymy wszystkim zdrowia. Dbajcie o siebie i najbliższych.

Mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa.

Maseczki dostarczy wynajęta przez miasto firma. W przypadku domów jednorodzinnych trafią do skrzynek pocztowych, w przypadku bloków- na klamki drzwi od mieszkań.
Ostrów liczy niespełna 70 tysięcy mieszkańców.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE