Magazyny muzealne pękają w szwach. Skorzysta z tego Pałac Lipskich w Lewkowie

2023-01-16 12:21
lewków
Autor: bz

Obrazy i meble z epoki. To może pojawić się w pałacu Lipskich w Lewkowie w ramach wymiany między muzealnej. Większość oryginalnych mebli i dzieł sztuki została wywieziona stąd w czasach wojny albo rozkradziona zaraz po jej zakończeniu.

Chcemy uzupełnić te zbiory, by dla zwiedzających wystawy były jeszcze ciekawsze- mówi dyrektor muzeum Sylwia Nowicka. Na ostatniej radzie muzeum profesor Piotr Korduba zasugerował, że dobrze byłoby aby jeszcze ten dół pałacu przejrzał wnętrzarz, czyli ktoś kto zna się na wystroju, stylu epoki, ziemiaństwie. I ma też dostęp, kontakt do instytucji, które mają nadmiar eksponatów w magazynach. Zasugerował spotkanie z dyrektor muzeum w Rogalinie doktor Ewą Leszczyńską. Jesteśmy już umówione i mam nadzieję, że wkrótce będziemy ją gościć w Lewkowie.

lewkow
Autor: bz

Meble z epoki, które mamy na parterze muzeum jest wypożyczone z innych placówek. Niektóre muzea pękają w szwach, nie mają wręcz już gdzie magazynować eksponatów. Plusem takiego wypożyczenia jest też to, że właściciel eksponatu ma obowiązek zaopiekować swoja własnością, jeśli na przykład potrzebne by były prace konserwatorskie- dodaje dyrektor Nowicka

lewkow
Autor: bz

A obecnie w muzeum można podziwiać po raz pierwszy w regionie wystawę „Niepoważne kolaże” poświęconą Wisławie Szymborskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE