Kolejne zachorowania w Wielkopolsce! I kolejne statystki z ogniska z fabryki mebli pod Kępnem

2020-07-01 11:35
coronawirus
Autor: pixabay

Znów skok zachorowań w Wielkopolsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią 107 przypadkach w naszym województwie. W kraju to 382 zachorowania. Zmarło też 14 kolejnych osób. Ale wśród chorych w naszym województwie aż 76 przypadków to mieszkańcy powiatów wieruszowskiego i bolesławieckiego w województwie łódzkim, ZANOTOWANI jednak w wielkopolskich statystykach, bo to chorzy z ogniska w fabryce mebli pod Kępnem.

Samych Wielkopolan w dzisiejszych danych jest 31. To 11 mieszkańców Kępna i powiatu kępińskiego, pięciu powiatu ostrzeszowskiego, troje- tureckiego i dwoje gostyńskiego. Jest 8 przypadków w powiecie poznańskim, i po jednym w - pilskim i jarocińskim.
Wśród chorych jest czworo dzieci. Jedna osoba leczona jest w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu. Pozostali są izolowani w domach.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2776 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 176 osób zmarło, a 2016 wyzdrowiało.

W szpitalach pozostaje nadal 118 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 4227.
Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 157 osób.

W skali kraju liczba zakażonych zbliża się do 35 tysięcy. Zmarło 1477 osób. Wyzdrowiało blisko 22 tysiące.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Otwarcie wystawy multimedialnej w Muzeum Kościuszkowskim w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE