Kolejne przypadki koronawirusa w Wielkopolsce. I kolejna ofiara śmiertelna.

2020-04-21 10:30
coronawirus
Autor: pixabay

18 kolejnych osób z Wielkopolski z koronawirusem. Wśród chorych są mieszkańcy powiatów : krotoszyńskiego, kaliskiego, kępińskiego oraz ostrowskiego. Resort Zdrowia poinformował także o śmierci 65-letniej kobiety z Kalisza. Kobieta zmarła w poznańskim szpitalu i miała choroby współistniejące. Łącznie w Wielkopolsce na COVID-19 zachorowało już 1068 osób.

W całej Polsce jest  144 nowych i potwierdzonych zachorowań. Najwięcej , w tym porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia, pojawiło się w województwie śląskim - 53. 22 są z terenu dolnośląskiego, a 18 z Wielkopolski. 
Pozostałe przypadki stwierdzono na terenie województw : lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4),
podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2) i lubuskiego (1).

Ministerstwo informuje także  o  śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-M, 65-M Tychy, 79-K Racibórz, 65-K Poznań, 73-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Liczba zakażonych w Wielkopolsce wynosi już 1068. 58 pacjentów zmarło, a wyleczonych zostało 79 osób.

W całej Polsce zachorowało już blisko 10 tysięcy ludzi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE