Kilka praktycznych porad i wskazówek dla grzybiarzy

2022-09-17 9:07
koszyk kurek
Autor: pixabay.pl

Jesień puka do naszych okien, a wraz z nią pojawiają się już grzyby. Pierwsze okazy pojawiły się już w pobliskich lasach Ostrowa i Kalisza. Jednak wybierając się na weekendowe grzybobranie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Już niebawem w naszych kalendarzach lato zamieni się z jesienią, która w ostatnich dniach coraz częściej pojawia się za oknem. Jak zawsze o tej porze w pobliskich lasach pojawiają się grzyby, a nas ogarnia narodowa pasja - czyli grzybobranie.

Jednak wybierając się na weekendowe zbiory do okolicznych lasów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Lasy Państwowe na swoim facebookowym profilu udostępniają krótką infografikę, która pomoże nam podczas grzybobrania.

10 zasad grzybiarza
Autor: FB Lasy Państwowe

Przed wyprawą do lasu warto także użyć środka do ochrony przed uciążliwymi komarami i owadami. Dzięki temu jesienne grzybobranie będzie dużo przyjemniejsze. Warto także pamiętać o odpowiednim stroju - najlepiej na długi rękaw, by dodatkowo ustrzec się przed kleszczami.

Jednak najważniejsze jest, by do swoich koszy zbierać tylko te grzyby, które znamy. Jeśli macie jakąś wątpliwość, czy grzyby, które zebraliście są jadalne - wybierzcie się do najbliższej stacji sanitarno - epidemiologicznej. Tam dyżurni pomogą wam rozpoznać gatunki zebranych okazów. 

Udanych zbiorów!

QUIZ. Borowik, maślak czy kurka? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym GRZYBIARZEM!

Pytanie 1 z 8
Na początek coś łatwego! Jakie grzyby są na zdjęciu?
QUIZ. Borowik, maślak czy kurka? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym GRZYBIARZEM!
Źródło: Kilka praktycznych porad i wskazówek dla grzybiarzy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE