Kalisz: Wytwórnia Kreatywności już otwarta

2022-09-22 14:44
Kalisz: Wytwórnia Kreatywności już otwarta
Autor: mraj

Tu nauka nie musi być nudna. W Kaliszu powstała Wytwórnia Kreatywności. To miejsce przygotowane specjalnie z myślą o młodych ludziach.

Nowe miejsce związane z edukacją powstało dzięki współpracy Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Wielkopolskiego Klastra Lotniczego – pomysłodawcy przedsięwzięcia, Miasta Kalisza i Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

To miejsce zostało stworzone po to, żeby w młodych kaliszanach pobudzić i rozwijać pasje, talenty. By uświadomić niektórym, że warto szkolić się w kierunku zawodowym. To jest bardzo ważne, bo na młodych ludzi czeka wielu pracodawców m.in. firmy lotnicze.

Mówi Karolina Bazan, koordynator filii Wytwórni Kreatywności w Kaliszu.

Wytwórnia Kreatywności będzie prowadzić warsztaty głównie dla uczniów klas VII szkół podstawowych. Na uczestników czeka ponad 20 różnych zadań.

Uczniowie będą rozwiązywać 21 kreatywnych zadań np. będą musieli powiesić 30 gwoździ na jednym gwoździu. Zawiązać sznurówki w sportowym bucie używając do tego kombinerek. To są takie ciekawostki.

Dodaje Karolina Bazan

Wytwórnia mieści się w budynku Instytutu Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych przy ul. Poznańskiej 201-205 w Kaliszu.

Kalisz: Wytwórnia Kreatywności już otwarta
Autor: mraj
Kalisz: Wytwórnia Kreatywności już otwarta
Autor: mraj

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE