Jest wspólne stanowisko ws. Kolei Dużych Prędkości. Ale szczegółów nie ma

2020-03-09 18:48
aglomeracja
Autor: BO

Jest zgoda, jest kompromis. Nie ma szczegółów. Aglomeracja Kalisko Ostrowska- po tygodniach dyskusji- podjęła wspólne stanowisko w sprawie Kolei Dużych Prędkości. Aglomeracja mówi inwestycji jednogłośne TAK . Ale z węzłem na terenie Aglomeracji. Miejsca jednak nie wskazuje. Wspólne zdanie wypracowano podczas poniedziałkowego posiedzenia rady aglomeracji, które wznowiono po kilkudniowej przerwie.


Wcześniej zdania były podzielone. Ostrów nie bardzo podobał  się  przystanek w Kaliszu a nie w Ostrowie. Kalisz miał inne zdanie. Stąd też bardzo ogólne stanowisko.

Myślę, że nasza wspólna praca, dyskusja, twarde dokumenty, twarde stanowiska, doprowadziły do tego, że wypracowaliśmy konsensus.


Mówi Beata Klimek , prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski podkreślał, że to dopiero początek długiej drogi do szybkiej kolei w naszym regionie.

Oczywiście jesteśmy na samym początku tego projektu, który się nazywa Kolej Dużych Prędkości. Myślę, że takich momentów, kiedy nasz głos będzie musiał być słyszalny będzie jeszcze wiele. Mam nadzieję, że – tak, jak to się dzieje dziś – zawsze będziemy mówili jednym głosem.

Mówi Kinastowski.

Ostateczną stanowisko Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej w sprawie Kolei Dużych Prędkości przyjęto jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym się - Gminy Ostrów Wielkopolski.

TREŚĆ STANOWISKA:

Rada Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej udziela poparcia dla inwestycji polegającej na budowie Kolei Dużych Prędkości w wariancie uwzględniającym wspólny interes mieszkańców i samorządów Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, polegającego na powstaniu na terenie AKO węzła Kolei Dużych Prędkości. W ramach społecznych konsultacji podejmiemy działania zmierzające do ochrony interesów naszych mieszkańców z myślą o społecznym i gospodarczym rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Rada AKO deklaruje wsparcie i pomoc w realizacji przedmiotowej inwestycji na wszystkich etapach prac.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE