Jest trochę mniej, ale wciąż dużo zakażeń. W Wielkopolsce blisko 40

2020-08-11 11:23
coronawirus
Autor: pixabay

Chwilowy spadek czy stała tendencja? 551 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce w ciągu doby - takie są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. To najmniej od ponad tygodnia. W Wielkopolsce jest 38 nowych przypadków, z których cztery są z województwa łódzkiego - ale ognisko ich zachorowania jest w powiecie kaliskim. Zmarło też 12 kolejnych osób, w tym 62 - letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego oraz 56 - letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego.

Zgodnie z danymi z resortu zdrowia tym razem najwięcej zachorowań - dziewięć - jest w powiecie kaliskim. Cztery są w powiecie pleszewskim. Po trzy są w powiatach ostrzeszowskim, kępińskim i poznańskim. Po dwa w : obornickim, tureckim, ostrowskim i kolskim. Po jednym w polskim, wrzesińskim, gnieźnieńskim i konińskim. Trzy przypadki są także w powiecie zduńskowolskim i jeden w sieradzkim.

Wśród chorych jest jedno dziecko. Pozostali mają od 19 do 64 lat. Trzy osoby przebywają w poznańskim izolatorium, dwie są leczone w tamtejszym szpitalu. Pozostali czują się dobrze, są izolowani w domach.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4495 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1301 to przypadki aktywne. 208 osób zmarło, a 2986 wyzdrowiało.

Liczba zakażonych - od początku pandemii- w Polsce zbliża się do 53 tysięcy. Zmarły 1821 osoby. Wyzdrowiało ponad 37 tysięcy.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Życie w czerwonej strefie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE