Jest sport, jest satysfakcja - ostrowscy kickboskerzy mogą świętować

2022-11-30 11:43
respect
Autor: fb Michał Grzesiak

To trudny sport, ale i tak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zgodnie twierdzą kickboskerzy. Dziś Międzynarodowy Dzień Kickboxingu, a zawodnicy z Ostrowa mają szczególny powód do zadowolenia. Bo mogą szkolić się pod okiem obecnego Mistrza Europy i Świata Michała Grzesiaka w Respect Team.

Pierwszy rok to był jeden trening w tygodniu, bardziej personalnie, dopiero się uczyłem. Potem, po dwóch latach zaczęły się zawody. Teraz staram się ćwiczyć 5-6 razy w tygodniu, jeszcze w domu jakieś bieganie czy basen. Pod to podporządkowałem nawet pracę i nie tylko, dużo w to włożyłem. Ciężki sport, ale wart wszystkiego - mówi Michał Zawadzki ze szkoły Respect Team. 

respext
Autor: fb Michał Grzesiak

Kickboxing to jednak nie tylko świetne widowisko, ale przede wszystkim lekcja dyscypliny, organizacji czasu i szacunku do sportu. Zaczyna się od rodziców, którzy zapisują dzieci na zajęcia, żeby się wyładowały - mówi Michał Grzesiak: Teraz też sporty walki, kickboxing, MMA stają się coraz popularniejsze. Młodzież to obserwuje, chce naśladować też swoich idoli. I dobrze, że robi to przez sport, a nie przez uliczne walki. Lepiej żeby się wyładowali na sali, a nie biegali po bramach.

W Ostrowie kickboxing świętuje sukcesy, bo to nie tylko mistrzowskie tytuły Michała Grzesiaka, ale też złote medale jego uczniów, jakie przywieźli z ostatnich turniejów ogólnopolskich. A patronem medialnym Respect Team jest Radio Eska.

respect
Autor: fb Michał Grzesiak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE