Jest miejski protest! Jest odpowiedź posła PIS. Awantury o kolej ciąg dalszy

2020-02-18 9:51
Ławniczak i KDP
Autor: BO

​Potrzebna jest konstruktywna rozmowa a nie protesty i apele. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Ławniczak ,ostro odpowiada na niedawną krytykę planowanego przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek. Najnowszy projekt rządu- zdaniem samorządowców z Ostrowa- pomija to miasto, a to grozi jego kolejową degradacją. To nie jest prawdą- odpowiada poseł PIS.


Poseł Tomasz Ławniczak zarzuca prezydent Beacie Klimek podawanie nieprawdziwych informacji i wiele nieścisłości.
I proponuje- by w ramach trwających w internecie konsultacji ws przebiegu KDP- zaproponowała miejsce takiego przystanku dla pociągów.

Tezy o tym, że ruch towarowy tutaj obumrze i że będzie rozbiór węzła kolejowego są wzięte z sufitu. Kolej konwencjonalna będzie funkcjonowała jak do tej pory, i będzie modernizowana i będziemy się przemieszczać szybciej. W związku z tym, czekam na konstruktywne propozycje, gdzie to miejsce dla wspólnego dworca, które jest optymalnym miejscem z punktu widzenia Ostrowa Wielkopolskiego dla miasta Kalisza i miasta Ostrowa i całej Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej, gdzie ono miało by się znajdować.

Trwają konsultacje w internecie, proponuję więc, by prezydent Ostrowa wpisała swoją propozycję. Ja ze swej strony mogę obiecać, że pomogę w tych konsultacjach.

Mówi poseł Ławniczak, który broni proponowanej przez rząd koncepcji związanej z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego.
I obiecuje, że nie będzie kolejowego rozbioru Ostrowa- co sugerują władze miasta- ale na pewno nowy projekt wprowadzi zmiany, które jednak nie muszą okazać się zmianami na gorsze.

Poseł PiS Tomasz Ławniczak zaznaczył także , że w poprzedniej wersji, która zakładała budowę tzw. "Y" z rozgałęzieniem na Wrocław i Poznań też nie było przystanku w Ostrowie, ale w Nowych Skalmierzycach, czyli pomiędzy Kaliszem a Ostrowem.

A konsultacje odbywają się TUTAJ : https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formularz-kolej

pis o kdp
Autor: BO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE