Jest i piąte jajo! Bociany z Przygodzic się postarały :)

2020-04-06 1:09
bociany
Autor: bociany z przygodzic/fb

Bociany się postarały ;) i jest jajo numer 5- w słynnym gnieździe w Przygodzicach. Pojawiło się dzisiaj tuż po północy, o czym natychmiast poinformowali internauci, którzy na moment nawet nie spuszczają oka z bocianiej rodziny. Przygoda pokazała je Dziedzicowi dokładnie o 00.12.

Jak mówią opiekunowie gniazda- na pięciu jajach powinno się skończyć. Szóste jest rzadkością.

Pierwszych młodych natomiast- można spodziewać na początku maja. Albo chwilę wcześniej. Bo pisklęta wykluwają się około 30 - 35 dni po złożeniu jaja.


To ostatnie pojawiło się tuż po północy w poniedziałek 6 kwietnia.

Przygoda zniosła je o godz. 00.01 (było to widać po charakterystycznym uniesieniu tułowia), a ukazała je Dziedzicowi i nam o godz. 00.12. Bociania mama poprawiła wyściółkę wokół jaj i usiadła po tym na wszystkich pięciu jajkach, aby je ochronić przed zimnem.

Czytamy na facebookowym profilu przygodzickich bocianów.

Teraz czas opieki na jajami i oczekiwania na pisklęta.

Wszystko to możecie śledzić TUTAJ :http://bociany.przygodzice.pl/

A kto ma ochotę zobaczyć, jak to było :) to może zajrzeć TUTAJ :https://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic/videos/212365930095215/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE