Dwie kolejne osoby chore w Wielkopolsce. 4 ofiary śmiertelne

2020-04-22 17:38
coronawirus
Autor: pixabay

Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 135 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. A także o 22 ofiarach śmiertelnych. Wśród tych ostatnich są cztery osoby z Wielkopolski.

W tym raporcie mowa jest tylko o dwóch nowych przypadkach COVID-19 z naszego województwa. To 62- letnia kobieta z powiatu ostrzeszowskiego, która przebywa w izolacji domowej. Drugi przypadek - to także kobieta  62 -letnia, z powiatu kępińskiego. Jest hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

Najnowsze statystki mówią natomiast o 4 śmiertelnych ofiarach wirusa w Wielkopolsce.

Zmarłe osoby to : 63-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 65-letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego, 66-letni mężczyzna z powiatu konińskiego oraz 90-letnia kobieta, mieszkanka Kalisza

Informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wojewody Wielkopolskiego.

W naszym województwie do tej pory odnotowano 1099 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 66 osób zmarło, a 102 wyzdrowiały.

Zgodnie z najnowszymi danymi w Wielkopolsce:

-objętych nadzorem epidemiologicznym są 1033 osoby;
- hospitalizowanych jest 231 osób;
- poddane izolacji lub kwarantannie  11803 osoby.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE