Co się wydarzyło na kaliskim skateparku? Prokuratura rusza ze śledztwem

2020-05-20 13:18
skatepark
Autor: MR

Chciał ominąć dziecko na hulajnodze, którego nie powinno tam być! - mówią świadkowie zdarzenia! Wracamy do tragicznego poniedziałkowego wypadku w Kaliszu, w którym zginął 16- letni chłopak. Nastolatek jeździł na rowerze w skateparku. Podczas jednej z akrobacji stracił panowanie i uderzył głową o betonowe podłoże. Zmarł po kilku godzinach. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęła prokuratura.

Śledztwo wszczęte jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Ale - ten paragraf ( 155 kk) może się zmienić. To zależeć będzie od zgromadzonego materiału.
Na razie wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek, choć pojawia się wątek dziewczynki na hulajnodze, którą chciał ominąć 16- latek. A której w ogóle na skateparku być nie powinno.

Tu chodzi o to, że on chciał wykonać skok, aczkolwiek był bez kasku. Przejeżdżała dziewczynka na hulajnodze, której praktycznie nie było widać. I on w tym momencie chciał się uratować i nie uderzyć w dziecko. I zahamował. I doszło do wypadku. Uderzył głową w betonowe podłoże.

Mówią świadkowie tragicznego wydarzenia.

Policja sprawdza każdy wątek, także ten- dodaje rzecznik komendy w Kaliszu- Anna Jaworska- Wojnicz.

Pierwsze czynności policjanci prowadzili już w poniedziałek, tuż po zdarzeniu. Cały czas wyjaśniamy okoliczności tej tragedii. Także wątek dziecka na hulajnodze. Wszystko jest dokładnie wyjaśniane.

Cały czas mowa jest także o tym, że chłopak nie miał kasku ochronnego. Zgodnie z regulaminem skateparku- nie jest on obowiązkowy tylko ZALECANY. Koledzy zmarłego mówią wprost - kask trzeba nosić

Kask trzeba nosić. To po pierwsze. Dobrze jest mieć także ochraniacze. To po drugie. Ale wiadomo,że czasami ludzie o tym zapominają. Albo celowo nie zakładają. Bywa różnie. Ale ta sytuacja pokazuje jasno, że kask to podstawa.


A za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE