Chciał zarobić majątek a...stracił wszystko. Ostrowianin oszukany na "kryptowaluty"

2022-08-17 17:12
kryptowaluta
Autor: pixabay

59 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego dał się oszukać na kryptowaluty i stracił - uwaga! - ponad 420 tysięcy złotych. Policja szuka oszusta, ale już wiadomo, że jego ustalenie łatwe nie będzie.

W internecie mężczyźnie ukazała się reklama dobrego zarobku na wirtualnej walucie. Więc w nią kliknął. Początkowo wszystko wydawało się uczciwe, więc mężczyzna zainwestował majątek.

59 - latek działał według wskazówek podawanych przez rzekomego analityka firmy, do której się zgłosił. Zainwestował 1200 złotych i - mając podgląd na swoje konto - widział, że zysk jest spory. Dlatego postanowił zarobić więcej i przelał na wskazane konto ponad 420 tysięcy złotych. Kiedy się zorientował, że został oszukany, zgłosił się do ostrowskiej komendy.

Mówi Ewa Golińska Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Niestety - dla mężczyzny -  fortuny 59 - latek nie zbił. Za to stracił wszystkie pieniądze.

Odnalezienie oszusta łatwe nie będzie, pieniądze ostrowianina trafiły na zagraniczne konta.

Sprawę wyjaśnia policja w Ostrowie.

To kolejne takie oszustwo w regionie. Kilka dni temu 63 - latka spod Krotoszyna, oszustowi podającemu się za amerykańskiego żołnierza, przelała prawie PÓŁ miliona złotych.

Policja kolejny raz apeluje o rozsądek w kontaktach z obcymi i w przypadku inwestowania pieniędzy.

Nie należy ufać i wierzyć we wszystko co do nas mówią, czy co widzimy w sieci.

Zasada "ograniczonego zaufania" zawsze się sprawdza!

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE