Arena Ostrów coraz bliżej. Kiedy otwarcie hali?

2020-05-21 10:20
Arena Ostrów coraz bliżej
Autor: mat. prasowe

Ostrów czeka na halę z prawdziwego zdarzenia – i już wkrótce się doczeka. Arena Ostrów rośnie w oczach. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku oraz na parkingu. W czerwcu montowane będą krzesełka i trybuny mobilne. Potem potrzebny będzie jeszcze odbiór techniczny i w hala oficjalnie zostanie dopuszczona do użytku.

Obecnie na terenie budowy trwa montaż instalacji oraz osprzętu elektrycznego. Poza tym trwają prace przy instalacji wodnej, wentylacji czy centralnym ogrzewaniu. Trwa również spoinowanie dylatacji oraz montowanie podwieszanych sufitów. Brzmi to wszystko poważnie ale oznacza jedno – hala jest coraz bliżej oddania.

W czerwcu sporo będzie się działo na terenie przed halą. Mowa tu o aranżacji zieleni i małej architektury. Wewnątrz budynku obiekt nabierze kształtu, bo zamontowane zostaną krzesełka i trybuny mobilne. Przy okazji zakończą się wspomniane wyżej etapy budowy. Następnie przyjdzie czas na odbiory i Arena Ostrów będzie gotowa do działania. Kiedy? Tłumaczy Dawid Piechowiak, pracownik referatu inwestycyjno-technicznego Urzędu Miejskiego w Ostrowie:

- Roboty będą trwały do końca czerwca. Wszystkie dokumenty, wymagane przez procedurę odbiorową, będą przekazane do końca sierpnia przez wykonawców.

Oznacza to, że już na koniec wakacji w Ostrowie będzie hala widowiskowo-sportowa z prawdziwego zdarzenia, na którą mieszkańcy – a przede wszystkim kibice – czekają od lat. Obiekt budowany przy ul. Wojska Polskiego ma spełniać wymogi przepisów gry w piłkę ręczną czy koszykówkę. Mobilne trybuny pozwolą aranżować pojemność obiektu w zależności od konkretnych zawodów. W Arenie Ostrów mają odbywać się również wydarzenia kulturalne.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE