68. Turniej o Łańcuch Herbowy już w niedzielę! Zawody inne niż zwykle

2020-10-20 13:51 k
68. Turniej o Łańcuch Herbowy
Autor: TŻ Ostrovia/ mat. prasowe

W niedzielę, 25. października na Stadionie Miejskim w Ostrowie odbędzie się 68. Turniej o Łańcuch Herbowy. To najstarszy turniej żużlowy w kraju, który tradycyjnie będzie zwieńczeniem sezonu w Ostrowie. Tym razem jednak zmagania będą wyglądać inaczej niż zwykle. Wszystko z powodu obostrzeń.

Początek zmagań zaplanowano na godzinę 13:00. Tradycyjnie huczne zakończenie sezonu tym razem będzie przebiegało w skromniejszej oprawie. Przede wszystkim na trybunach zabraknie kibiców – powodem tego są rządowe obostrzenia w związku z pandemią.

Na liście startowej znajdą się zawodnicy młodzieżowi. Mimo sporych problemów zarząd Arged Malesa TŻ Ostrovii zdecydował się zorganizować turniej, by podtrzymać wieloletnią, żużlową tradycję

Chcemy, by 68.Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego się odbył. Szkoda byłoby, gdyby z uwagi na pandemię najstarszy turniej nie doszedł do skutku

mówi Waldemar Górski, prezes żużlowej Ostrovii.

Transmisję zmagań będzie można śledzić m.in. w internecie. Szczegóły na stronie internetowej TŻ Ostrovii. Medialnie ostrowski żużel wspiera Radio ESKA.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.