50 kolejnych chorych w Wielkopolsce ! Najwięcej w Kępnie , Ostrzeszowie i Kaliszu

2020-06-27 10:59
coronawirus
Autor: pixabay

Sobota przynosi kolejny wzrost zachorowań w naszym regionie. W Wielkopolskich statystkach przeważają mieszkańcy trzech powiatów - kaliskiego, kępińskiego i ostrzeszowskiego. W skali kraju jest 319 nowych przypadków zakażeń. Zmarło też 6 kolejnych osób, w tym 66-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego oraz 82-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego.

Po 12 nowych przypadków zakażeń zanotowano w trzech powiatach- kaliskim, ostrzeszowskim i kępińskim. Dziewięć jest w Poznaniu i powiecie poznańskim, dwa w powiecie tureckim i po jednym w powiatach ostrowskim, pleszewskim i średzkim.

Wśród chorych jest czworo dzieci. Pozostałe osoby mają od 26 do 86 lat.

Dziewięcioro zakażonych jest hospitalizowanych w szpitalach w Poznaniu i Koninie. Pozostali czują się dobrze, są izolowani w domach.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2610 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 174 osoby zmarły, a 1938 wyzdrowiało.

W skali kraju chorych są blisko 34 tysiące przypadków, zmarło 1435 osób. Wyzdrowiało blisko 20 tysięcy.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Lokale wyborcze w Ostrowie Wielkopolskim przygotowywane do wyborów w czasie pandemii
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE