5 lat więzienia za znęcanie nad dziećmi! Jest drugi wyrok w głośnej sprawie rodziców zastępczych z Ostrowa!

2020-07-01 23:41
przemoc
Autor: pixabay

5 lat bezwzględnego więzienia dla rodziców zastępczych z Ostrowa Wielkopolskiego, za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Taki jest drugi wyrok na małżeństwo G. - byłego księdza i zakonnicy- które przez 4 lata zgotowało czwórce dzieci piekło na ziemi. Wyrok, który zapadł przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim nie jest prawomocny.

Drugi wyrok jest dokładnie taki sam jak pierwszy, który zapadł w październiku 2015 roku. To 5 lat bezwzględnego więzienia i 15 - letni zakaz jakiekolwiek pracy z dzieci i pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

A właśnie będąc w tej roli - były ksiądz i zakonnica - przez 4 lata – od 2009 do 2013 roku znęcali się nad dziećmi. Była to przemoc i fizyczna, i psychiczna.

Szczegóły są drastyczne. Małżeństwo m.in. biło dzieci tłuczkiem po głowie, przywiązywało do krzeseł czy zastraszało wywiezieniem do lasu.

Sprawa wyszła na jaw jesienią 2013 roku, kiedy jedno z dzieci w szkole, do której chodziło, powiedziało, że boi się wracać do domu. Potem okazało się, że dzieci od lat były dręczone. Jak ustalono podczas śledztwa i procesu - rodzice nie tylko bili je, ale też głodzili.

Małżeństwo G. stanęło przed sądem i po 14 miesiącach pierwszego procesu - w październiku 2015 roku - zostało uznane winnym znęcania się nad dziećmi.

Pierwszy wyrok Sądu Rejonowego w Ostrowie - z powodów formalnych został - w połowie 2016 roku - uchylony w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. I sprawa wróciła do sądu w Ostrowie.

Pod koniec czerwca tego roku zapadł drugi wyrok. 5 lat więzienia dla obojga oskarżonych.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sztuczna kość - wynalazek przyszłości stał się teraźniejszością
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE