25 - latek nie żyje. Nowe fakty ws. ataku na mężczyznę. Podejrzany 18 - latek jest w areszcie

2022-08-19 11:39
Nóż - zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay.com

Wyniki sekcji zwłok będą kluczowe. Ta zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek. Nie żyje 25 - latek z Kalisza, który 15 sierpnia został ugodzony nożem. Mężczyzna zmarł wczoraj ( czwartek ) w szpitalu w Kaliszu. W areszcie jest 18 - latek, który zranił 25 - latka. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz może się on zmienić na zabójstwo. Niemniej grozi mu nawet dożywocie.

Prokuratura ujawnia, że powodem ataku była dziewczyna. Z nią i jeszcze inni osobami podejrzany - feralnego wieczoru - pił alkohol.

Tam 18 - latek dowiedział się, że dziewczyna miała mieć problemy z powodu 25 - latka i postanowił działać.

Niestety - z tragicznym finałem.

Bezpośrednio przed zdarzeniem sprawca spożywał alkohol wraz z innymi osobami w miejscowości Nowe Skalmierzyce. Następnie uzyskał informację, że miały być podjęte jakieś działania ze strony osób związanych z pokrzywdzonym na szkodę jednej z koleżanek sprawcy. Udał się wraz z drugim 18 - latkiem w rejon zamieszkania pokrzywdzonego, gdzie dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych, a gdy 25-latek wyszedł, zadał mu jedno uderzenie nożem o długości ostrza 14 cm. Następnie obaj mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugi z 18 - latków usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonego. Jest pod dozorem policji.

Obecnie trwa ustalanie szczegółów całego zdarzenia.

Podejrzany nastolatek przyznał się do ataku na 25 - latka. Ale nie do usiłowania zabójstwa.

QUIZ czy można Ci zaufać? Jesteś godzien zaufania?

Pytanie 1 z 9
Przyjaciółka zdradza Ci swój wielki sekret. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE