Zoo w Opolu będzie można zwiedzać dłużej. Majówka z nowymi godzinami otwarcia

2021-04-30 14:57 MarcinM
Lwy z opolskiego zoo
Autor: Zoo Opole Lwy Atos i Portos z opolskiego zoo

Wielkie koty przyciągają wielu zwiedzających do opolskiego zoo. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć Atosa, Portosa i Diego może to zrobić w majowy weekend. Od soboty zmieniają się jednak godziny otwarcia ogrodu.

Opolskie zoo w czasie majówki będzie można ​zwiedzać dłużej. Wejść można będzie od 9:00 do 18:00 i zostać nawet do 19:00. Ale treningu uchatek nie zobaczycie, bo zazwyczaj gromadzi się tam sporo osób, a z powodu pandemii to w grę nie wchodzi. Zamknięte są też niektóre pawilony: m.in. małpiarnia, pawilon z gadami czy Kraina Bioróżnorodności. W zamkniętej części wybiegu dla wielkich kotów przebywać może jednocześnie maksymalnie 20 osób.

Lwy i tygrys w Opolu

Wielkie koty przyciągają coraz więcej odwiedzających do ZOO w Opolu.To właśnie przy ich wybiegach można spotkać najwięcej osób. Niektórzy przychodzą tylko po to by zobaczyć lwy i tygrysa. Wypatrzeć lwy nie tak łatwo. Większość czasu spędzają na zewnętrznym wybiegu, ale najczęściej śpią. Jak to koty. Tygrys Diego jeszcze nie oswoił się z nowym domem.

POSŁUCHAJ Miłosz Bogdanowicz, rzecznik opolskiego zoo o nieśmiałym tygrysie Diego
Tygrys Diego z opolskiego zoo
Autor: Zoo Opole Tygrys Diego z opolskiego zoo

Lwy przyjechały do Opola z gdańskiego zoo. Diego mieszkał w Krakowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!