Wybuch gazu w Łukowicach Brzeskich. Winny mieszkaniec domu? Śledztwo trwa

2020-11-26 18:06
Prokuratura okręgowa w Opolu
Autor: Marcin Michalski Prokuratura Okręgowa w Opolu

50 latek, który mieszkał w zniszczonym domu w Łukowicach Brzeskich usłyszał zarzuty. Według śledczych miał on doprowadzić do eksplozji, która wysadziła połowę budynku.

O sprawie informowaliśmy w środę. Tuż przed 6:00 doszło do eksplozji w domu jednorodzinnym w Łukowicach Brzeskich. Mieszkały tam dwie osoby: 86-letnia kobieta i jej 50 letni syn. Seniorkę z płonącego domu ewakuowali policjanci. Prawdopodobnie dom nie będzie się nadawał do zamieszkania.

Śledztwo i wyjaśnianie przyczyn

Już strażacy po wstępnych oględzinach uznali, że przyczyną wybuchu był gaz. Nie znali jeszcze wtedy dokładnych okoliczności. Sprawą zajęli się policjanci z Brzegu i prokuratura. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali oni 50 letniego mieszkańca domu w charakterze podejrzewanego o spowodowanie wybuchu.

Posłuchaj - Stanisław Bar z prokuratury okręgowej w Opolu o prawdopodobnej przyczynie wybuchu

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci eksplozji materiałów wybuchowych. 50 latkowi grozi do 10 lat więzienia. Na razie nie ma decyzji o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

PKN ORLEN przygotował już 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE