Podkarpackie. Śmierć po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Nie żyje mężczyzna z pow. krośnieńskiego

i

Autor: huntlh/pixabay.com

Nysa przygotowuje punkt szczepień masowych. Pielęgniarki będą przyjmować w hali sportowej

2021-04-08 14:56

Kolejnym punktem szczepień masowych na mapie Opolszczyzny będzie Hala Nysa. Obiekt przy ul. Sudeckiej ma umożliwić szczepienie nawet tysiąca osób dziennie. Wkrótce ruszą przygotowania.

Kolejne powiaty na Opolszczyźnie przygotowują punkty masowych szczepień. Mieszkańcy powiatu nyskiego będą się szczepić w Hali Nysa. Nawet tysiąc osób dziennie.

Myślę, że tu miasto zrobi wszystko żeby ten obiekt stanął jak najszybciej i był gotowy do tych szczepień. To też będzie zależało od tego jak już firma Optima dogada się z Narodowym Funduszem Zdrowia, kiedy będą szczepionki. Termin, w którym musimy ruszyć, o ile się nic nie zmieni, to jest 19 kwietnia.

- Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski

Starostwo, miasto i przychodnia Optima są już po rozmowach. Pora teraz na pracę techników, którzy zamienią nyską halę w punkt szczepień. W budynku staną boksy w których będą pracować lekarze i pielęgniarki. Będzie też poczekalnia i strefy do kwalifikacji i kontroli po szczepieniu.

Ten obiekt nie tylko spełnia, naszym zdaniem, swoją funkcję jako punkt szczepień. Po małym przerobieniu. Ale też spełnia funkcję logistyczną. Jest tam parking na 300 aut. Jest tam w pełni bezpiecznie

Przypomnijmy, powiat kluczborski wybrał na masowy punkt szczepień halę sportową w kampusie Stobrawa. Mieszkańcy powiatu opolskiego i krapkowickiego mają się szczepić w hali OSiR w Komprachicach oraz na kampusie Politechniki Opolskiej w Opolu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE