Nowa sieć tras rowerowych powstanie na Opolszczyźnie

2021-04-30 15:13
Opolskie na rowery
Autor: AS

Nowa sieć ścieżek rowerowych połączy te już istniejące i te na papierze. I właśnie o łączenie tu chodzi, by można było bez problemu dojechać do atrakcji turystycznych czy miejsc rekreacji.

W sieci ma być 2 tysiące kilometrów ścieżek.

Będą miejsca na trasach rowerowych, gdzie rowerzysta będzie mógł odpocząć. Takie miejsca mogą być wyposażone w toaletę, ławeczki, wiaty chroniące przed wiatrem, a nawet- grilla. Sieć będzie też łączyła miejsca przeznaczone do noclegu.

- mówi Tobiasz Nykamowicz, wykonawca projektu Opolskie na rowery, który zapowiada, że budowa nowych ścieżek rowerowych nie spowoduje wycinki drzew.

Proponowane przez nas rozwiązania pozwolą wykluczyć wycinkę drzew. Nasza wrażliwość wymaga od nas, żeby tego nie robić. Nam też zależy, żeby było jak najwięcej elementów zielonych przy tej infrastrukturze rowerowej, bo to też przyciągnie mieszkańców do tego, żeby korzystali z roweru.

Urząd marszałkowski, który płaci za ten projekt, będzie też konsultować się z lokalnymi samorządami. Bo chodzi o to, by sieć stworzyła ścieżki naprawdę wykorzystywane i potrzebne. Projekty kosztuje 2,5 mln złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE