Behawiorysta - ekranizacja książki Remigiusza Mroza powstanie w Opolu wiosną

2021-04-16 8:55 MarcinM
Kamera filmowa
Autor: Ingo Kramarek/Pixabay

Opole będzie tłem kolejnej produkcji telewizji TVN. Tym razem filmowcy wezmą na warsztat kryminał Remigiusza Mroza "Behawiorysta". Jakie korzyści będzie miało z tego miasto?

Opole znów stanie się planem filmowym. Już wiosną powstanie serial na podstawie kryminału Behawiorysta, opolskiego pisarza Remigiusza Mroza. ​Będzie to historia Gerarda Edlinga - opolskiego prokuratora, który ściga seryjnego zabójcę. Akcję tej historii autor umieścił właśnie w Opolu.

POSŁUCHAJ - Łukasz Śmierciak, naczelnik ratuszowego wydziału promocji o powieści Remigiusza Mroza

Promocja Opola

Na razie miasto i producenci filmowi wiele szczegółów trzymają w tajemnicy. Nie znamy jeszcze obsady czy lokalizacji, w których filmowcy poprowadzą zdjęcia. Na razie umowa przewiduje nakręcenie jednego sezonu składającego się z ośmiu odcinków. Wiadomo natomiast, że w serialu sporo będzie Opola. Umowa zawiera zapisy m.in. o tym, że postacie mają wypowiadać nazwę miasta, sceny plenerowe mają powstawać w stolicy regionu, a nawet opolska lokalizacja ma być wskazywana podczas kampanii promocyjnej serialu.

Za promocję miasta w serialu ratusz zapłaci ponad 300 tysięcy złotych. To już drugi serial, który powstanie Opolu. Dwa lata temu filmowcy nakręcili Szadź na podstawie thrillera Igora Brejdyganta. Był to również serial o seryjnym mordercy - wykładowcy opolskiej uczelni.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!