Armagedon w Opolu! Gwałtowne burze i deszcze paraliżują miasto [NAGRANIA]

2022-08-19 19:35
Armagedon w Opolu! Gwałtowne burze i deszcze paraliżują miasto [NAGRANIA]
Autor: screen/ Facebook Lubuscy Łowcy Burz

Burze i nawałnice pojawiły się dzisiaj (19 sierpnia) wieczorem w Opolu. Już wcześniej mieszkańcy Opolszczyzny otrzymali alert RCB. Stolica województwa jest kompletnie sparaliżowana. Zobaczcie poniżej nagrania.

Totalny paraliż Opola. Od godziny 18 przechodzą tam  gwałtowne burze superkomórkowe, którym towarzyszy zjawisko downburst połączone z nawalnymi opadami deszczu oraz bardzo silnymi porywami wiatru związanymi z silnym prądem zstępującym. Ponadto w czasie przechodzenia burz notowane są sporych rozmiarów opady gradu, które punktowo osiągają średnicę kilku centymetrów. 

Opolscy strażacy od kilkudziesięciu minut usuwają powalone drzewa.

W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania tych zjawisk.

Do godziny 4 w nocy obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia dla wszystkich powiatów województwa opolskiego. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, punktowo możliwe do 110 km/h.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE