Złodzieje i włamywacze z warmińsko-mazurskiego. Policja poszukuje kilkudziesięciu osób! [ZDJĘCIA]

2022-12-09 15:02

Złodzieje i włamywacze z województwa warmińsko-mazurskiego stanowią spore grono poszukiwanych przez policję. Aktualnie w policyjnej bazie mamy takich osób kilkadziesiąt. Jeżeli kogoś rozpoznasz, niezwłocznie powiadom o tym funkcjonariuszy. Zdjęcia poszukiwanych ze szczegółowymi rysopisami znajdziesz w dołączonej do artykułu galerii.

Złodzieje i włamywacze z warmińsko-mazurskiego na wolności. Policja poszukuje kilkudziesięciu osób

Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, może stanowić łakomy kąsek dla złodzieja. Okazją do kradzieży mogą być otwarte drzwi lub okna podczas chwilowej nieobecności lokatorów, a nawet gdy wszyscy domownicy są w środku, ale zajęci lub śpiący nie słyszą co się dzieje w drugim pokoju lub przy drzwiach. W województwie warmińsko-mazurskim policja poszukuje kilkudziesięciu podejrzanych z art. 279 § 1 Kradzież z włamaniem, czyli złodziei i włamywaczy w jednym. Niektórzy z nich są nieuchwytni od kilku dobrych lat. Dlatego, jeżeli rozpoznasz którąś z osób zamieszczonych w galerii, niezwłocznie zgłoś to funkcjonariuszom warmińsko-mazurskiej policji.

Zdjęcia i rysopisy poszukiwanych

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 1.12.2022 roku.

Co należy zrobić, gdy staniemy się ofiarą włamania?

Policjanci bardzo wnikliwie prowadzą każdą zgłoszoną sprawę. Dużym utrudnieniem jest jednak brak świadków i czas, który upływa od zdarzenia do zgłoszenia przestępstwa. Warto jednak pamiętać, że natychmiastowe zgłoszenie o włamaniu, nawet telefoniczne i bez względu na porę dnia, daje szanse na wykrycie sprawcy. Dlatego, gdy staniemy się ofiarą kradzieży lub włamania niezwłocznie wezwijmy na miejsce policję. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy starajmy się niczego nie dotykać, nie sprzątać, ani nie przeglądać swoich rzeczy, aby ustalać, co zginęło - w ten sposób możemy zatrzeć ślady pozostawione przez włamywacza.

Pobicie na Starym Mieście w Olsztynie. Policja szuka sprawcy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE