Zakaz kąpieli na plaży miejskiej w Olsztynie!

2022-07-21 11:40
Zakaz kąpieli na plaży miejskiej w Olsztynie!
Autor: UM Olsztyn Powodem wprowadzenia zakazu kąpieli w j. Ukiel jest wykwit sinic

Niezbyt dobre wieści płyną znad największego jeziora w Olsztynie. Oba kąpieliska i wodny plac zabaw w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel są obecnie zamknięte. Powodem wprowadzenia zakazu kąpieli jest wykwit sinic - informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Mogę potwierdzić, że wczoraj (20.07), około godziny 13, ratownicy sprawujący opiekę nad kąpieliskami w jeziorze Ukiel dostrzegli wykwit sinic. Natychmiast poinformowaliśmy Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną, woda została pobrana do badań - mówi Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy olsztyńskiego OSiRu. Informacji po badaniach jeszcze nie mamy, natomiast na 99,9% możemy powiedzieć, że sinice występują, a więc na kąpieliskach będzie powiewała czerwona flaga, ze względów tylko i wyłącznie zdrowotnych-dodaje Szymula.

Rzecznik OSiRu: zakaz kąpieli w j. Ukiel obowiązuje do odwołania

Prosimy nie wchodzić do wody!

OSiR, który zarządza miejskimi kąpieliskami apeluje o respektowanie zakazu. Jednocześnie pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji przypominają, że flaga biała czy tak jak obecnie- czerwona powiewa na plaży, tylko w godzinach pracy ratowników (10:00-18:00). Nadal czynne jest kąpielisko nad jeziorem Skanda, tam sinice nie występują.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE