Zaginął Kamil Orzoł. Służby prowadzą intensywne poszukiwania [ZDJĘCIA]

2022-07-06 14:57

Policjanci prowadzą poszukiwania Kamila Orzoła. 21-latek z gminy Biskupiec zaginął w ubiegłą sobotę i od tamtej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. W działania poszukiwawcze zaangażowane są służby oraz przedstawiciele instytucji pomocowych.

Policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego Kamila Orzoła. 21-latek w ubiegłą sobotę (02 lipca) ok. godz. 16.00 był widziany w miejscowości Czerwonka w gminie Biskupiec. Od tamtej pory nie wrócił do domu we wsi Węgój i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Kamil Orzoł jest szczupłej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu, włosy ciemny blond. Mężczyzna w chwili zaginięcia ubrany był w niebieską bluzę oraz ciemne spodnie dresowe. 21-latek miał przy sobie również dużą czarną torbę sportową.

- Funkcjonariusze natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionego. Koordynacją działań poszukiwawczych zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W poszukiwaniach zaginionego 21-latka uczestniczy kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, policjantów z Biskupca, policyjnych wodniaków, strażaków ochotników z Gryźlin, Bredynek, Biskupca, Węgója, przewodników psów do poszukiwań ludzi żywych z OSP w Klebarku Wielkim. Do działań włączono także przedstawicieli z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PCK Olsztyn. W poszukiwaniach wykorzystywany jest również specjalistyczny sprzęt, w tym drony. Z kolei strażacy wyposażeni w łodzie oraz skafandry przeczesują podmokłe tereny w pobliżu miejsca, gdzie ostatnio był widziany zaginiony. Do działań został także wykorzystany pies tropiący z hodowli psów rasowych ”FCI Canum Amicus” - informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

W środę (6 lipca) kontynuowane są działania poszukiwawcze. Do akcji włączyli się również nurkowie z PSP KMP w Olsztynie, żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Olecka.

Z najnowszych informacji wynika, że 21-latek widziany był w niedzielę (3 lipca)  w nocy ok. godz. 1:00 na drodze szutrowej na trasie Czerwonka-Węgój. Policja zwraca się o pilny kontakt do kierowców, którzy tej nocy poruszali się tą drogą i mogli widzieć lub podwozić zaginionego.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustalaniu miejsca pobytu zaginionego mężczyzny, można przekazywać osobiście w najbliższej jednostce policji lub telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341 lub 112.

Co Cię wkurza? | Ja się pytam!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE