Wypadek w Mrocznie. Pijany kierowca zdemolował ogrodzenie posesji. Dwie osoby ranne [ZDJĘCIA]

2022-04-28 11:00

Niebezpieczny wypadek w Mrocznie w powiecie nowomiejskim. Kierujący mercedesem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, w wyniku czego wywrócił pojazd, wypadł z drogi i zaparkował nim na prywatnej posesji, uszkadzając ogrodzenie. Ranne zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (24 kwietnia) tuż przed godziną 6.00. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Mroczno samochód wjechał w posesję. - Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że w aucie nie było żadnych osób. Strażacy ochotnicy udzielali pomocy medycznej pasażerowi, który znajdował się w pobliżu auta. W wyniku podjętych przez policjantów i ochotników PSP czynności przeszukano okoliczny teren i ustalono miejsce pobytu pasażerów pojazdu, jeden z nich wymagał hospitalizacji - informuje nidzicka policja.

Działania policjantów doprowadziły także do ustalenia kierującego mercedesem 26-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone badania potwierdziły, że w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Pobrano od niego krew do dalszych badań.

- Jakby tego było mało kierujący czynu tego dopuścił się w przeciągu 5 lat od obycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, tj. spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości - dodaje policja.

W sprawie zarzuty karne usłyszał także jeden z pasażerów auta. 17-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego odpowie za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli w rozbitym samochodzie. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą teraz wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów dochodzeniu.

Nidzica. Policjant uratował 4-latkę, która zadławiła się cukierkiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE