Wyniki matur 2022. Jaka zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim?

2022-07-05 11:17
Wyniki matur 2022. Jaka zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim?
Autor: pexels.com Wyniki matur 2022. Jaka zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim?

We wtorek (5 lipca) uczniowie z całej Polski poznali swoje wyniki z matur. Egzamin maturalny z języka polskiego zdało 95 proc. tegorocznych absolwentów, egzamin z matematyki 82 proc. absolwentów, a egzamin z języka angielskiego 94 proc. - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. A jak prezentują się wyniki matur w województwie warmińsko-mazurskim? Szczegóły poniżej.

Na ten dzień czekali wszyscy, którzy podeszli do tegorocznego egzaminu dojrzałości! We wtorek (5 lipca) poznaliśmy wyniki matur 2022. Egzamin maturalny z języka polskiego zdało 95 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, egzamin z matematyki zdało 82 proc. absolwentów, a egzamin z języka angielskiego, najczęściej wybieranego na maturze, zdało 94 proc. – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Średni wynik uzyskany przez maturzystów z egzaminu pisemnego z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym to 54 proc. możliwych do uzyskania punktów, z matematyki na obowiązkowym poziomie podstawowym to 58 proc. możliwych do uzyskania punktów, z języka angielskiego – 76 proc. możliwych do uzyskania punktów. Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

Wyniki matur 2022 w województwie warmińsko-mazurskim. Jaka zdawalność?

A jak prezentują się wyniki matur w województwie warmińsko-mazurskim? Ile osób zdało? Wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym (w maju) 2022 roku opublikowane zostały na oficjalnej stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym przystąpiło 9 108 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, techników oraz branżowych szkół II stopnia) oraz 5 absolwentów – obywateli Ukrainy.

Z podanych informacji wynika, że maturę w województwie warmińsko-mazurskim zdało 6 893 uczniów (75,7%).

  • Język polski. Zdawalność 93%
  • Matematyka. Zdawalność 80%
  • Język angielski. Zdawalność 94%
Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE