WOŚP 2021 w Olsztynie. Tradycyjna zbiórka i koncerty online. Co jeszcze w programie? [AUDIO, WIDEO]

2021-01-25 23:25
Olsztyński sztab szykuje się do 29. finału WOŚP
Autor: Anita Zalewska Tradcyjnych puszek nie zabraknie na ulicach Olsztyna

Kilka dni zostało do 29. Finału WOŚP. W tym roku i to wydarzenie odbędzie się inaczej, niż zawsze. Bez spotkań w wielkim gronie i bez hucznych koncertów pod chmurką. Nie zabraknie natomiast wolontariuszy z puszkami: na ulice Olsztyna wyjdzie ich ponad trzystu. W niedzielę 31. stycznia uruchomione będzie też specjalne studio w Zajezdni Trolejbusowej, z którego będzie można śledzić transmisję online. W planie są występy, koncerty, spotkania i licytacje.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przygotowania do finału w Olsztynie

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę (31 stycznia). Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczny finał będzie wyjątkowy ze względu na swój przebieg: zamiast koncertów na żywo – wydarzenia online, e-skarbonka i licytacje w sieci.

Warto tego dnia wyjść na spacer i zasilić wośpową puchę – mówi Monika Falej, szefowa olsztyńskiego sztabu WOŚP – na olsztyńskie ulice wyjdzie ponad 300 wolontariuszy. Dzięki naszym taksówkarzom, wolontariuszy będzie można też umówić na swoim osiedlu pod wskazanym adresem.

Punkt obowiązkowy każdego finału WOŚP to licytacje, a olsztyński sztab jest uzbrojony w moc fantów. I nie zawaha się ich użyć, żeby zebrać jak największą kwotę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednym z najbardziej wartościowych będzie na pewno złote serduszko - mówi szefowa sztabu Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie, Monika Falej. - Mamy też model słynnych, okularów z czerwonymi oprawkami, w jakich Jurek Owsiak bierze udział choćby w finałach WOŚP, poza tym nie zabraknie koszulek znanych sportowców. Ta chyba najcenniejsza, piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, licytowana będzie drugi rok z rzędu. W poprzednim roku na aukcję wystawił ją prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Wylicytowali ją za pięć tys. złotych olsztyńscy taksówkarze, którzy - pod patronatem prezydenta - wystawili ją również na tegoroczną licytację.

Posłuchaj: z Moniką Falej, szefową olsztyńskiego sztabu WOŚP rozmawia Anita Zalewska

Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Która postać z Gwiezdnych Wojen wypowiedziała tę kwestię: "Więc tak oto ginie demokracja. Podczas aplauzu tłumów"?

W sztabie Związku Stowarzyszeń Razem w Olsztynie pracuje kilkanaście osób. Będzie też specjalne studio w Zajezdni Trolejbusowej, z której będzie można śledzić transmisję online.

Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę (31 stycznia). Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE