Wiosenne porządki w Olsztynie weszły w kluczowy etap: prace trwają za dnia i w nocy [AUDIO]

2021-04-16 14:28
W Olsztynie trwają wiosenne porządki
Autor: ZDZiT Olsztyn ZDZiT prowadzi mechaniczne zamiatanie jezdni

W Olsztynie trwają wiosenne porządki. Jeszcze przez półtora tygodnia prowadzone będą najbardziej intensywne prace, zarówno za dnia, jak i w nocy. Chodzi o skuteczne oczyszczenie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych i pasów zieleni. Zniknąć mają śmieci i zalegający piasek.

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20

Rozpoczął się kolejny etap pozimowego oczyszczania miasta. W tym tygodniu prace wyszły poza tereny Śródmieścia – prócz równolegle trwającego sprzątania parków, zieleni urządzonej i nieurządzonej czy opróżniania koszy na terenach administrowanych przez ZDZiT - trwa mechaniczne zamiatanie jezdni.

W przypadku jezdni skuteczność prowadzonych działań uzależniona jest m.in. od warunków pogodowych. Deszczowa aura z jaką mamy obecnie do czynienia nie sprzyja usuwaniu zanieczyszczeń z ulic. Dlatego w tym czasie sprzątane są przede wszystkim śmieci z pasa drogowego, a z opasek na jezdnię zrzucany jest zalegający na nich piasek. Przygotowywane do mechanicznego zamiatania są także przystanki komunikacji miejskiej. Wraz z poprawą warunków pogodowych wznowione zostaną prace przy oczyszczaniu jezdni, które w pierwszej kolejności będą dotyczyły takich ulic, jak: Warszawska, Śliwy, Stara Warszawska, Armii Krajowej, Schumana, Sielska, Stara Sielska czy rondo OKS. Następnie planowane jest sprzątanie wszystkich ulic głównych w mieście, a ostatni etap polegać będzie na oczyszczeniu ulic bocznych – mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZiTu Michał Koronowski.

Posłuchaj: o sprzątaniu Olsztyna mówi rzecznik ZDZiTu Michał Koronowski

Do zamiatania ulic przygotowane są zamiatarki mechaniczne z ciągnikami i samochody o masie do 3,5 tony przystosowane do transportu odpadów do miejsca ich utylizacji oraz odpowiednia do takiego zaplecza technicznego ilość osób.

W dniach 19-20 kwietnia 2021 r. rozpocznie się mechaniczne oczyszczanie jezdni znajdujących się w północnej części Os. Mazurskiego - pomiędzy ul. Pstrowskiego, ul. Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Prace będą prowadzone w godz. 7 – 15, a taka pora związana jest z mniejszą ilością samochodów zaparkowanych w ciągach jezdni, zatokach postojowych i chodnikach ulic bocznych, co wpływa na sprawniejsze oraz szybsze oczyszczanie.

Jednocześnie prosimy, by w tym czasie mieszkańcy w miarę możliwości nie zastawiali ulic znajdujących się ww. obrębie. O kolejnych rejonach, gdzie prowadzone będą prace związane z oczyszczaniem będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej ZDZiT – czytamy w komunikacie zarządu.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE