Wielka zmiana w PKP Intercity! Znikają bilety, jakie znaliśmy! O co chodzi?

2022-12-07 10:35
Wielka zmiana w PKP Intercity! Znikają bilety, jakie znaliśmy! O co chodzi?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ PKP Intercity Wielka zmiana w PKP Intercity! Znikają bilety, jakie znaliśmy! O co chodzi?

PKP Intercity wprowadza kolejne zmiany. Tym razem chodzi o charakterystyczny dźwięk drukowania biletów w kasach, który kojarzył się wielu osobom podróżą pociągiem. Teraz podróżni nie usłyszą już typowego "terkotania". Dlaczego? Wyjaśniamy w artykule.

W czerwcu 2022 roku PKP intercity rozpoczęło 3-etapowy proces wymiany i instalacji nowych drukarek biletowych termicznych oraz drukarek fiskalnych, które zastąpiły dotychczas używane i mocno wyeksploatowane drukarki igłowe.

- Cały czas wprowadzamy zmiany mające na celu unowocześnienie i usprawnienie procesu zakupu biletów. Intensywnie pracujemy nad rozwojem sprzedaży poprzez kanały zdalne – budujemy nowy internetowy system oraz aplikację mobilną. Nie zapominamy jednak o tradycyjnym sposobie zakupu biletów, czyli kasach. Właśnie zakończyliśmy proces wymiany sprzętu w okienkach kasowych na nowocześniejszy, który przyczyni się do poprawy komfortu pracy kasjerów – wyjaśnia Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Zmiany w PKP Intercity

Nowy sprzęt dostępny jest już we wszystkich punktach sprzedaży przewoźnika. Charakteryzuje się on dużo cichszym działaniem, większą szybkością oraz lepszą czytelnością wydruku biletów i paragonów. Tak więc typowego "terkotania" już nie usłyszymy.

Bilety z nowych drukarek biletowych drukowane są na zabezpieczonym papierze według standardów międzynarodowych. PKP Intercity podkreśla, że wzory biletów zostały dostosowane do dotychczas obowiązujących, a z uwagi na zmianę wielkości druków, zostanie zaprojektowany także nowy rodzaj kopert biletowych.

Przewoźnik zapewnia, że dzięki drukarkom fiskalnym zwiększy się również zakres możliwości m.in. w kwestii dostępności innych produktów, niż tylko bilety na przejazd.

- Na wydrukach paragonów będzie można umieścić przydatne dla pasażerów informacje, np. o połączeniach, a także treści marketingowe i reklamowe. Działanie nowych urządzeń znacząco poprawią komfort pracy kasjerów - podaje PKP.

Tak wygląda nowy wzór biletu PKP Intercity
Autor: PKP Intercity Tak wygląda nowy wzór biletu PKP Intercity
Sonda
Czy będziesz tęsknić za typowym "terkotaniem"?
Ścisk w pociągu PKP
Źródło: Wielka zmiana w PKP Intercity! Znikają bilety, jakie znaliśmy! O co chodzi?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE