Węzeł Olsztyn – Śródmieście jest już prawie gotowy [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-11-30 16:35

Węzeł Olsztyn – Śródmieście jest już prawie gotowy. Prace w tej okolicy dobiegają końca, a teren w pobliżu przejścia podziemnego przy 1 Maja całkowicie zmienił swoje oblicze.

Zastanawia Was szaro-limonkowa konstrukcja przy Partyzantów koło budynku policji? To wejście na teren, który został zagospodarowany przy okazji powstającego węzła Olsztyn – Śródmieście. Prace w tej okolicy dobiegają końca, a teren w pobliżu przejścia podziemnego przy 1 Maja całkowicie zmienił swoje oblicze. Mieszkańcy doczekali się upamiętnienia Cmentarza Ewangelickiego.

Teren kończący ulicę 1 Maja przy przejściu podziemnym na Zatorze i nowo utworzonym peronie kolejowym Olsztyn Śródmieście bardzo się zmienił. Wykonawca inwestycji rozebrał ponad 50 znajdujących się tam garaży i budynków gospodarczych. Co istotne, wykonał też kanalizację deszczową, dzięki czemu podczas ulewnych opadów piwnice okolicznych budynków nie będą już zalewane - mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza. - Powstał m.in. Pawilon Pamięci i lapidarium oraz specjalne ścianki upamiętniające ponad 1300 pochowanych mieszkańców Olsztyna. Pojawiły się ławeczki i inne elementy małej architektury. Warto też dodać, że przy Partyzantów posadowione zostały dwie stylizowane wiaty, a między kamienicą a budynkiem policji specjalne wejście na teren od strony Partyzantów.

Posłuchaj: o przebiegu prac przy węźle Olsztyn - Śródmieście mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pytanie. Kapturnik morski to...

Wykonawca ma sfinalizować prace do końca listopada i działa zgodnie z harmonogramem, następnie ratusz do połowy grudnia ma czas na odbiór inwestycji.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE